Obdelava je namenjena prejemanju naročenih kooperantskih tehnoloških operacij. V preglednici so prikazani prejemi iz kooperacije. Posamezen zapis prikazuje podatke o prejemnici kot so številka, leto, kooperant, datum prejema, status, vrednost prejema,….
Prejeme v preglednici lahko izbiramo (omejujemo) po statusih. Statusi so tudi barvno prikazani:
Po potrebi lahko poiščemo prejeme ki vsebujejo zapise za določen delovni nalog. To naredimo tako, da preko gumba »DN« izberemo naloga za katerega iščemo prejeme.
Pod preglednico se nahajata dva gumba (dve funkciji):
Ob kliku na gumb Obdelave (Alt + B) se odpre meni z naslednjima obdelavama:
V komision
Ob aktiviranju funkcije se izbran prejem prenese v komisioniranje v skladiščno logistiko (VMS). Funkcijo lahko izvedemo samo, če je prejem v statusu odprt in še ni prenesen v komision.
Iz komisiona
Funkcija vrne prejem iz komisioniranja skladiščne logistike (VMS). Funkcijo lahko izvedemo le, če prejem še ni bil prevzet v obdelavo skladiščne logistike. Kadar je prejem v komisioniranju, ga v ERP sistemu ne moremo obdelovati (urejati, brisati, knjižiti…).
Ob kliku na gumb- Vnesi zapis (Insert) se odpre okno za vnos novega prejema iz looperacije. Podatki se nanašajo na tri sklope:
V glavi prejema se vedno nahaja podatek o letu prejema, številki prejema in statusu prejema.
V ta del podatkov je potrebno vnesti:
Podatki se vnašajo po principu vrstičnega vnosa. Zapis v vrstico prikličemo preko polja »operacija«. Izbor tega polja prikliče preglednico vseh tehnoloških operacij nezaključenih izdaj v kooperacijo za kooperanta za katerega delamo prejem:
V preglednici lahko označimo eno ali več operacij (»Izberi vse«, ali označevanje vrstic s kliki miške in sočasnim pritiskom tipke »CTRL«).
Označene operacije se prenesejo v prejem. Podatki na vrsticah prejema so:
Podrobnosti
Gumb »Podrobnosti« prikazuje ključne podatke o operaciji vrstice prejema. Informacije prikazane v oknu Spremljanje tehnološke kooperacije so razdeljene v dva dela:
V zgornjem delu so prikazani podatki o operaciji (kooperant, ki izvaja operacijo, naziv operacije, izdelek, ki se izdeluje s to operacijo, razpisana količino izdelka na delovnem nalogu, količina operacije (in merska enota operacije), cena operacije, količinski podatki stanja (izdana količina, prejeta količina, količina pri kooperantu ter količina operacije, ki jo je za delovni nalog še potrebno izdati v merski enoti izdelka in merski enoti operacije).
V spodnjem delu pa so kronološko prikazani podatki o izdanih in prejetih količinah te operacije v merski enoti operacije in izdelka.
Možnost vnosa (izbire iz šifranta standardnih tekstov) teksta v glavi in nogi prejema.
Prejem lahko urejamo dokler je ta v statusu »odprt«, ko je v statusu zaključen pa se podatkov na prejemu ne da več urejati. Zapis se uredi s pritiskom na gumb- Popravi zapis (Enter). Odpre se vnosno okno prejemanja iz kooperacije.
Na funkciji tiskanja imamo dve opciji tiskanja:
Prejem lahko izpišemo preko gumba- Tiskanje(Ctrl P) . Po izbiri gumba se odpre nastavitveno okno izpisa:
Po potrditvi tiskanje se odpre okno s QR izpisi prejemov:
Prejem iz kooperacije
Izpis je namenjen pripravi listine (prejemnica) s katero prevzamemo dokončane naročene operacije iz kooperacije. Ta dokument bo kasneje tudi osnova za primerjavo s prejetim računom kooperanta.
Izpis lahko uporabnik prilagaja svojim potrebam.
Po izbiri gumba se odpre nastavitveno okno izpisa:
Po potrditvi tiskanje se odpre okno s QR izpisi pregleda:
Dokumenti prejemov kooperacije
Izpis je namenjen pripravi listine s katero prikažemo seznam dokumentov prejemov kooperacije z datumi, kooperanti in vrednostmi.
Funkcija je namenjena knjiženju prejemnice. Podatki o prejetih količinah se povežejo z vrsticami izdaj na katere se nanaša prejemnica. Po knjiženju se prejemnica samodejno zaključi in njeno naknadno spreminjanje ni več mogoče.
Funkcijo se lahko aktivira na preglednici prejmov. Z varnostnim sistemom se lahko operaterju (skupini operaterjev) funkcijo tudi onemogoči.
POSNETEK: Potni nalogi v spletni rešitvi mojINFO
PRIROČNIK: So trajnostna proizvodna podjetja bolj konkurenčna?
PRIROČNIK: S. p. in bolniška odsotnost v praksi
BLOG: Prazniki in šolski koledar 2024/2025