Pri izpisih lahko izbiramo med naslednjimi možnostmi:
Gre za standardno SAOP OLAP analizo podatkov s katero lahko izvedemo analizo nad vsemi delovnimi nalogi v programu (za vsa pretekla leta in tekoče leto).
Izbirni podatki OLAP analize so:
Z gumbom (Alt + L) sprožimo pripravo OLAP analize.
Prikazani podatki
V analizi lahko prikažemo naslednje zbirne podatke (desni gumb miške v preglednici):
Razvrstitveni podatki
Podatke lahko v analizi razvrstimo v različne kombinacije in odvisnosti po:
Časovno opredeljeno
Analitično (analitike delovnih nalogov)
Izdelek (izdelki delovnih nalogov)
Stranka (stranke delovnih nalogov)
Elementi delovnega naloga (materiali in storitve, delo, stroji, ostalo)
Do 10 lastnosti po meri delovnih nalogov
Strukturo, kjer proučujemo dimenzije in njene podrejene hierarhije, imenujemo kocka, saj dimenzije spominjajo na kocko iz vsakdanjega življenja. Prednost dimenzionalnega proučevanja je v izbiri kateri koli kombinacije iz vsake dimenzije. To pa pomeni, da ima uporabnik na izbiro izredno veliko število kombinacij in s tem odgovorov na zastavljena vprašanja.
Vsako kombinacijo podatkov je mogoče preko gumba prikazati tudi v grafikonu.
Poleg tega je možno podatke iz preglednice natsiniti in/ali izvoziti MS Excel, seveda, če ga imamo nameščenega.
Trenutno nastavitev prikaza analize je možno shraniti . Prav tako lahko za prtikaz analize uporabljamo že shranjene nastavitve .
Izpis je namenjen prikazu količin izdelkov (sadik), ki jih je potrebno določen dan posaditi (posejati). Potrebne količine se preračunajo glede na stanje naročil kupcev (naročena količina, predviden datum dobave). Datum (dan) zasaditve pa se izračuna glede na predviden datum dobave iz naročila kupca in potreben čas, da sadika (seme) dozori za prodajo iz šifranta dobe rasti. Predlagamo, da pri tiskanju izpisa omejite prikaz le za razdobje enega koledarskega tedna.
Izpis je aktiven samo, če je v nastavitvah programa aktivirana funkcija prikaza šifranta dobe rasti.
V primeru na sliki so prikazani izbirni pogoji nastavitve izpisa:
Z gumbom (Alt + L) pripravimo izpis v tabeli:
Tabela v levem delu prikazuje podatke o izdelku (sadiki); šifra, naziv, EM, skupina, klasifikacija, oddelek). V desnme delu pa po posameznih denvih (ime dneva in datum) količino izdelka, ki jo je potrebno zasaditi ter količino nsaditvenih enot (npr. lončki), ki jih je potrebno zasaditi glede na to, kakšna količina izdelka se zasadi v eno zasaditveno enoto).
V primeru zgoraj vidimo, da je potrebno v četrtek 27.2.2008 zasaditi 500 sadik solate oziroma 42 zasaditvenih lončkov.
Podatke lahko tudi natsinemo na tiskalnik (gumb ). Odpre se okno z izbirnimi pogoji tiskanja izpisa:
Izpis na tiskalnik je podoben izpisu v tabeli, le da je omejen glede na izbrne podatke tiskanja. Tudi tu za vsak izdelek (sadiko) dobimo podatek o dnevno potrebni količini zasaditve izdelka in količini v nasaditveni enoti.
Izpis je namenjen prikazu količine in vrednosti (cene) prejema posameznega izdelka v materialnem skladiščnem poslovanju v določenem obdobju ter stroškov, ki so bili v tem obdobju zajeti v delovnih nalogih na katerih se je izdelek pojavljal. Izpis prikaže tudi kakšna naj bi bila proizvodna cena tega izdelka tako, da količino izdelka iz prejemov MSP podeli s stroški izdelka v delovnih nalogih. Poleg prikaza po izdelku izpis omogoča tudi prikaz po stroškovnih mestih in nosilcih.
Izpis je namenjen tistim uporabnikom, ki prejema izdelkov vršijo po neki v naprej dogovorjeni ceni v materialnem skladiščnem poslovanju, v delovnih nalogih pa samo spremljajo stroške (porabljen material, delo, stroje, ostale stroške). Tako lahko za določeno obdobje primerjajo kako dejanska cena odstopa od v naprej določene cene.
Preglednica nam za vsak izdelek (SM ali SN) prikaže naslednje podatke:
Z gumbom (Alt + T) pripravimo izpis na tiskalnik. Vsebina izpisa je enaka vsebini preglednice.
POSNETEK: Potni nalogi v spletni rešitvi mojINFO
PRIROČNIK: So trajnostna proizvodna podjetja bolj konkurenčna?
PRIROČNIK: S. p. in bolniška odsotnost v praksi
BLOG: Prazniki in šolski koledar 2024/2025